Co nas czeka w weekend?

Data: 02-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Co nas czeka w weekend? Z satysfakcją zapraszamy na wydarzenia, które w sobotę i niedzielę wesprze Powiat Pilski. Imprezy objął honorowym patronatem starosta Eligiusz Komarowski. Bądźcie tam razem z nami!

Gorący weekend pełen atrakcji rozpocznie się już w sobotni poranek. Od 9:00 stolicą powiatu będzie Pobórka Wielka (gmina Białośliwie), gdzie uroczysta msza święta zainauguruje XV Regionalne Święto Sadowników. Godzinę później zacznie się seminarium sadownicze, a od 15:00 czeka nas część wystawienniczo – festynowa. Oczywiście, nie zabraknie tanecznej muzyki i… dobrego jedzenia!

O tej samej porze zatętni życiem hala sportowa przy ulicy Bydgoskiej w Pile, która w sobotnie przedpołudnie stanie się areną zmagań w ramach II Międzypowiatowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Pilskiego. Współzawodnictwo dziewczynek poniżej 13. roku życia zacznie się o 9:00, chłopcy z tych samych roczników wybiegną na parkiet trzy godziny później. Wydarzenie organizuje Klub Sportowy Basket Piła.

Także od 9:00 w sobotę warto zajrzeć na boisko sportowe w Starej Łubiance (gmina Szydłowo). Tam o atrakcje zadbają strażacy, którzy wraz z Gminą, przy wsparciu Powiatu, przeprowadzą Zawody Sportowo – Pożarnicze (w godzinach 9:00-13:00) oraz Gminny Dzień Dziecka (od 14:00).

W ten weekend święto najmłodszych będzie celebrowane również na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Pile przy ul. Lelewela, w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Za parkiem” w Pile (w obu przypadkach w sobotnie popołudnie), a także na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile (początek w niedzielę o godz. 12:00).

Nie lada gratką dla fanów sportu powinna być dwudniowa impreza, która w sobotę i niedzielę zawładnie pilskim stadionem przy ul. Żeromskiego. Mowa o organizowanych po raz pierwszy nad Gwdą Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce. O medale powalczą kadeci, juniorzy i młodzieżowcy. Zawody przyciągną do Piły sportowców reprezentujących wszystkie województwa i aż 122 kluby. Rzecz jasna, w tym gronie nie mogło zabraknąć Pilskiego Ludowego Klubu Sportowego „Gwda”. W sobotę pierwsza część zawodów zacznie się o 9:00, a sesja popołudniowa o 15:00 (wraz z występem orkiestry i oficjalnym otwarciem). Niedzielna część rywalizacji lekkoatletów rozpocznie się o 10:00, a zakończy mniej więcej cztery godziny później.

Od 11:00 do 16:00 w sobotę potrwa jedyna w swoim rodzaju wystawa zwierząt egzotycznych. Zainteresowanych bliskim spotkaniem z jaszczurkami, wężami, świnkami i szynszylami zapraszamy do hali widowiskowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

I jeszcze dwa zaproszenia na niedzielę. Pierwsze z nich dotyczy rozpoczynającego się w samo południe nad pilskim jeziorem Płotki finału charytatywnej akcji „Kilometry Dobra”, którą przez kilka miesięcy z wielkim powodzeniem promowało stowarzyszenie HSA Piła „Krok po kroku”. Zebrane wspólnymi siłami pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnych nurków z Piły i okolic. Podczas spotkania nad jeziorem uzyskana kwota, wymieniona na złotówki, utworzy jedyny w swoim rodzaju wielokilometrowy sznur monet. Warto popatrzeć!

Całkiem inny charakter będzie miała „Filharmonia Maluszka”, która po raz kolejny zagości w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. W szpitalnym patio znajdzie się miejsce dla każdego dziecka, również niemowlęcia, a nawet dzieciątka w maminym brzuszku. Ten radosny koncert muzyki klasycznej rozpocznie się w niedzielę o 13:45.

Zapraszamy do udziału!