Dzieci i młodzież z dwóch powiatów śpiewały Jezusowi i Maryi

Data: 23-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzieci i młodzież z dwóch powiatów śpiewały Jezusowi i Maryi Śpiewajmy Jezusowi i Maryi pod takim hasłem odbył się w Kruszewie Festiwal Piosenki Maryjnej. Wydarzenie zorganizowali: Zespół Szkół w Kruszewie i Parafia pw. św. Wojciecha w Kruszewie przy wsparciu samorządów, w tym Powiatu Pilskiego. W Festiwalu uczestniczyło kilkudziesięciu młodych wykonawców z powiatów: pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.

- To już ósma edycja festiwalu, który wpisał się w tradycję Kruszewa i jest jego dumą. Mieszkańcy co roku z  niecierpliwością czekają na występy młodych wykonawców, którzy dostarczają im wiele muzycznych wzruszeń. Każda kolejna edycja pokazuje, że piosenka religijna może być atrakcyjna. Cieszy, że młodzi ludzie odnajdują się w takim repertuarze – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.

W tym roku festiwal miał szczególną oprawę ponieważ odbywał się w setną rocznicę objawień Matki Bożej z Fatimy.

- Festiwal ten pokazuje, że właśnie w takich małych miejscowościach jest wielu, młodych utalentowanych ludzi, w których tkwi ogromny potencjał muzyczny, ale również religijny. Dzięki wsparciu władz samorządowych, w tym starosty pilskiego, dobrej współpracy parafii ze szkołami możemy ten festiwal organizować co też jest chlubą naszej małej Ojczyzny – mówi ks. Jerzy Ranke, proboszcz parafii św. Wojciecha w Kruszewie.

W Festiwalu uczestniczyło ponad trzydziestu młodych wykonawców z czternastu przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści.

Zwycięskie zespoły otrzymały statuetki – klucze wiolinowe ufundowane przez Powiat Pilski, a każdy z uczestników - dyplom i plakietkę. W organizacji pomogli również: starosta czarnkowsko-trzcianecki Tadeusz Teterus, wójt gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek i burmistrz Ujścia Roman Wrotecki.

***
Laureaci VIII Festiwalu Piosenki Maryjnej Śpiewajmy Jezusowi i Maryi w Kruszewie

Przedszkola
Franciszek Krobski (Jędrzejewo)- wyróżnienie