Tydzień Bibliotek również w stolicy Powiatu Pilskiego

Data: 08-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tydzień Bibliotek również w stolicy Powiatu Pilskiego Do 15 maja w całej Polsce potrwa Tydzień Bibliotek. Do akcji dołączyła również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile.

- Głównym celem XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką. Nasza biblioteka przygotowała dla czytelników - i nie tylko - sporo interesujących propozycji w ramach Tygodnia Bibliotek. Są to spotkania, wspólne czytanie, słuchanie muzyki i literatury, zajęcia interdyscyplinarne dla grup z pilskich przedszkoli i szkół, a także prezentacje zbiorów bibliotecznych, na które serdecznie zapraszamy – mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor PiMBP w Pile.

Program:

• Kiermasz multimediów – 13 maja (sobota) w godz. 10.00 – 14.00
Sprzedaż, zakup, wymiana : płyty CD (muzyka, audiobooki, kursy językowe),- kasety magnetofonowe,  płyty winylowe, filmy, slajdy, gry komputerowe, gry na konsole, wydawnictwa muzyczne, bajki na kliszach do rzutników, Dział Zbiorów Multimedialnych, ul. Buczka 14;
  • Wypożyczalnia e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej
W ofercie: lektury, literatura piękna, popularno-naukowa i naukowa z platformy Ibuk Libra i Nasbi (po pobraniu kodu z biblioteki), z internetowej biblioteki Wolnych Lektur (z katalogu PiMBP) oraz e-prasy. Więcej informacji: Wypożyczalnia dla Dorosłych, tel. 67 351 79 03 w. 35, wypozyczalnia@biblioteka.pila.pl;
  • Książka? Oczywiście!
Wystawa książek obrazkowych, harmonijkowych, ciekawie opracowanych graficznie dla dzieci i młodzieży, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14.
  • Zajęcia interdyscyplinarne, lekcje biblioteczne, głośne czytanie
Dla grup z pilskich przeszkoli i szkół w Oddziale dla Dzieci i filiach bibliotecznych oraz w dwóch oddziałach dziecięcych Szpitala Specjalistycznego w Pile. Gośćmi będą m in. Andrzej Kozakiewicz, gitarzysta zespołu „Strachy na Lachy” i Michalina Pieczyńska, dziennikarka TV Asta.
  • Spotkania popołudniowe czytelników biblioteki
9 maja godz.18.00 - „Choćby w tysiącu kształtów utajoną…”, poezja niemiecka od klasyki do współczesności, wieczór poezji niemieckiej, Filia Nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62; 11 maja godz.18.00 - Galeria Czytelników, wernisaż wystawy malarstwa: Krystyna Bednarek, Hanna Hanna Cudnowska-Tomczyk, Sylwia Jułga i innych, Filia Nr 3,ul. Prusa 16.