Najlepsi w Wielkopolsce!

Data: 15-02-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najlepsi w Wielkopolsce!

Wielką radość sobie, kolegom, opiekunom, a także Dyrektorowi Wydziału Oświaty i Władzom Powiatu sprawili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. W środę, 13 lutego 2013 r. w Gimnazjum nr 58 w Poznaniu odbyło się podsumowanie projektu „Różnorodność – Tolerancja – Integracja”. W czasie uroczystej gali, którą uświetnił fantastyczny musical, zostały wręczone nagrody w Wojewódzkim Konkursie Filmowym. Na miejscu okazało się, że nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce!

Za nakręconą przez uczniów Ośrodka reklamę społeczną pt.: „Odważ się zrozumieć”, otrzymali oni pierwszą lokatę i nagrodę główną! Jury, w którego skład wszedł jeden z wykładowców Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM, uznało produkcję Michaliny Kubiak, Karola Hibentala i Patryka Kopki za najlepszy spośród wszystkich nadesłanych. Uczniów w filmowych działaniach wspierała Anna Jakubowska - nauczyciel języka polskiego i chemii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.

Wyróżniono dwie kategorie prac: film krótkometrażowy i reklama społeczna. Uczestnicy mogli posłużyć się fabułą, dokumentem lub animacją, by przybliżyć idee tolerancji, różnorodności i integracji.

Organizatorzy wyznaczyli następujące cele konkursu:

• promowanie integracji społecznej obywateli,
• propagowanie poszanowania praw człowieka w zgodzie z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej (wolność wypowiedzi, zakaz wszelkiej dyskryminacji, prawa osób niepełnosprawnych…),
• docenienie bogactwa tkwiącego w różnorodności europejskiej (językowej, etnicznej, kulturowej, religijnej, różnicach między pokoleniami, mężczyznami a kobietami, stylu życia…),
• rozwijanie umiejętności zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,
• rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Poznania, Dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Poznania, Filmoteka Szkolna - ogólnopolski program realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.