Integracyjne śniadanie wielkanocne

Data: 11-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Integracyjne śniadanie wielkanocne

W poniedziałek 10 kwietnia br. zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie śniadanie wielkanocne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Leżenicy i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Pilskiego i Gminy Szydłowo, m.in.: Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek – członkowie Zarządu Powiatu w Pile oraz wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak. Spotkanie rozpoczęli dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile Ks. Leonard Zych wraz z kierownik WTZ Caritas w Leżenicy Iwoną Thiel, którzy powitali zebranych gości oraz złożyli świąteczne życzenia. Po poświęceniu potraw wszyscy przystąpili do posiłku. Podczas spotkania uczestnicy WTZ Caritas w Leżenicy zaprezentowali też wielkanocne wiersze wielkanocne. Śniadanie przebiegło w ciepłej, przyjaznej i sprzyjającej integracji atmosferze.

- Było to dla mnie wzruszające spotkanie tym bardziej, że z upływem lat widać, że decyzja o utworzeniu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy dla mieszkańców gminy Szydłowo, była jak najbardziej słuszna. Niepełnosprawni mieszkańcy mają tu możliwość realizowania się w różnych obszarach, a dodatkowo – co należy również podkreślić – WTZ jest odciążeniem dla ludzi, którzy na co dzień opiekują się takimi osobami – mówi Mirosław Pierko, członek zarządu powiatu w Pile.

- To jaką rolę spełniają Warsztaty Terapii Zajęciowej jest nie do przecenienia, i dziś trudno byłoby sobie wyobrazić życie niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy bez tej placówki. WTZ Caritas w Leżenicy doskonale funkcjonują i prężnie działają na rzecz integracji środowiska, angażują się też w życie lokalnej społeczności, i to mnie bardzo cieszy – mówi Jerzy Wiesiołek, członek zarządu.

Zgromadzeni goście otrzymali upominki przygotowane przez uczestników WTZ Caritas w Leżenicy oraz podopiecznych ŚDS Caritas w Pile, którzy również zostali obdarowani prezentami. Specjalne życzenia, z okazji obchodzonego w Wielki Czwartek Święta Kapłaństwa, zostały skierowane również pod adresem ks. Leonarda Zycha.