Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia poświęcona depresji

Data: 11-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia poświęcona depresji

Już po raz dziewiętnasty odbyła się Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia, organizowana tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia przez Powiat Pilski i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile. Tym razem tematem głównym spotkania była depresja.

Konferencja skierowana była do nauczycieli, pedagogów szkolnych, pielęgniarek medycyny szkolnej, przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz studentów. Otworzył ją wicestarosta pilski Stefan Piechocki, który powiedział: Warto rozmawiać o depresji, bo w dzisiejszych, trudnych czasach, jest to bardzo ważny problem, który dotyka coraz więcej osób. Mówienie, między innymi na takich spotkaniach, o tym czym jest depresja, w jaki sposób można jej zapobiegać i jak ją leczyć, pomoże zachęcić większą liczbę osób do szukania pomocy.

Podczas konferencji o etiologii depresji, leczeniu oraz wsparciu osób chorych mówiła lekarz psychiatra Ewa Domańska-Klimek, psychoterapeuta psychoanalityczny. Natomiast psycholożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pile: Alina Drozdowicz i Alicja Guss, przedstawiły problem depresji u młodzieży i u dzieci.

Podczas konferencji, dzięki uprzejmości władz PWSZ w Pile, studenci Instytutu Ochrony Zdrowia, przeprowadzali badania zawartości glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie i zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Natomiast przedstawiciel firmy Słuchmed  wykonywał bezpłatne badania słuchu. Ponadto studenci kosmetologii PWSZ zaprezentowali pokaz makijażu. Podziękowania za pomoc należą się również harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec w Pile.

Na zakończenie podsumowano konkurs wiedzy dla uczestników konferencji pt. „Twarze depresji”. Dziesięciu z nich nagrodzono upominkami Powiatu Pilskiego.