Złoto dla pilskich policjantów

Data: 10-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złoto dla pilskich policjantów

Policjanci z KPP w Pile wygrali IX Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Patronat na wydarzeniem sprawował starosta pilski Eligiusz Komarowski. Turniej rozegrany został 8 kwietnia w hali MOSiR w Pile.

W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn: Komenda Powiatowa Policji w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży, Szkoła Policji w Pile, Państwowa Straż Pożarna w Pile, Straż Ochrony Kolei w Pile i "Przyjaciele".

Rozgrywki toczyły się w jednej grupie systemem "każdy z każdym". Po wielu emocjonujących pojedynkach zwycięzcą turnieju została drużyna Komendy Powiatowej Policji w Pile, która uzyskała 11 punktów. Na drugim miejscu z 10 punktami uplasowała się drużyna Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Policji w Pile - 10 punktów, IV miejsce – Państwowa Straż Pożarna w Pile – 6 punktów, V miejsce "Przyjaciele" – 3 punkty, VI miejsce Straż Ochrony Kolei – 3 punkty.

Królem strzelców turnieju z siedmioma bramkami został przedstawiciel pilskiej Komendy Policji Krzysztof Mrozek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Kamil Kubacki z KPP w Chodzieży.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. inps. Piotr Skrzypkowiak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Chodzieży insp. Przemysławem Dorniakiem. Drużyny z miejscami IV, V i VI otrzymały piątkowe statuetki, a najlepszy strzelec i bramkarz okolicznościowe puchary odebrali z rąk Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który objął cały turniej swoim patronatem.

Podczas turnieju Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile Adam Luboński wręczył szefowi pilskiej Policji pamiątkową statuetkę za propagowanie sportu i piłki nożnej wśród służb mundurowych.

Cały turniej był świetną okazją do integracji służb mundurowych i przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze.

Źródło: KPP Piła