Drzwi Otwarte, koncerty, konferencje

Data: 30-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Drzwi Otwarte, koncerty, konferencje

Już w najbliższy weekend w kolejnych szkołach powiatu pilskiego odbędą się Drzwi Otwarte. Ponadto nie zabraknie innych wydarzeń, pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, na które serdecznie zapraszamy.

Gimnazjalistów wraz z rodzicami zapraszamy na Drzwi Otwarte Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego. Nasze szkoły czekają z wieloma atrakcjami, mającymi przybliżyć kierunki kształcenia, bazę dydaktyczną i zajęcia pozalekcyjne. W najbliższy weekend czekają na Was:
1) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile
31 marca – godz. 8:00 – 15:30
1 kwietnia – godz. 9:00 – 12:00
2) Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
31 marca – godz. 10:00 – 14:00
1 kwietnia – godz. 10:00 – 14:00
3) I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile
31 marca – godz. 11:00 – 13:00
1 kwietnia – godz. 11:00 – 13:00
4) Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile
31 marca – godz. 11:00 – 13:00
1 kwietnia – godz. 11:00 – 13:00
5) Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
31 marca – godz. 11:00 – 15:00
1 kwietnia – godz. 9:00 – 13:00
6) Powiatowe Centrum Edukacji w Pile
31 marca – godz. 8:00 – 15:30
1 kwietnia – godz. 9:00 – 12:00

*
W sobotę, 1 kwietnia br. o godz. 10.00 odbędzie się w BWAiUP konferencja „Czy naprawdę musi boleć?”, organizowana przez Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Program konferencji:
1) dr n.med. Michał Początek - Łagodzenie bólu w czasach dawniejszych.
2) dr n.med. Alina Grochowalska - Dlaczego boli? Powstanie bólu.
3) lek. med. Iwona Leśniewska - Życie bez bólu? Dostępne terapie.
4) mgr Patryk Gołębiewski - Fizjoterapia i osteopatia w zwalczaniu bólu.
Wstęp wolny.
*
W sobotę o godz.  19.00 w Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, odbędzie się koncert charytatywny Józefa Skrzeka na rzecz Kingi Żołędziewskiej, ośmioletniej dziewczynki, która na całym ciele naznaczona jest bliznami po oparzeniach drugiego, trzeciego i czwartego stopnia. Bilety w cenie 30 zł dostępne w pilskich księgarniach.
*
W niedzielę 2 kwietnia w kościele św. Mikołaja w Ujściu odbędzie się V Festiwal Pieśni Pasyjnej. Organizatorami Festiwalu są oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile, Ujski Dom Kultury oraz parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu. Występy rozpoczną się bezpośrednio po mszy świętej o godz. 11.00. Wystąpią: Chór Milenium z Ujścia, Chór Akolada z Ujścia, Zespół Śpiewaczy Kasztelanki z Nowej Wsi Ujskiej, Chór Magnificat z Górki Klasztornej, Chór Halka z Piły, Chór Harmonia z Czarnkowa, Chór Cantores z Człopy, Chór Echo z Rogoźna, Chór Canticorum ze Stęszewa, Chór Tęcza z Zakrzewa oraz Chór Towarzystwa Św. Cecylii ze Złotowa.
*
2-go kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób z tą chorobą. Tego dnia Fundacja JIM organizuje akcję „Polska na niebiesko” pod hasłem „Autyzm. Chcemy być sobą!”, podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem. W Pile będzie to m.in. budynek MDK „Iskra”. Ponadto na terenie całego kraju będzie można znaleźć punkty informacyjne, w których będzie możliwość spotkań i rozmów z osobami z autyzmem i ich rodzicami. W Pile taki punkt będzie działał  w Galerii VIVO w godz. od 16.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy!