Kilometry Dobra pod patronatem Starosty Pilskiego

Data: 28-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kilometry Dobra pod patronatem Starosty Pilskiego

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski objął honorowym patronatem akcję Kilometry Dobra. Akcję organizuje w Pile Stowarzyszenie Krok po kroku HSA wspólnie z Polskim Instytutem Filantropii. W Pile zbierane będą środki na projekt „Droga do Wolności – rehabilitacja poprzez nurkowanie”.

Kilometry Dobra działają dzięki współpracy organizacji pozarządowych, samorządów i biznesu.

- Uważam, że moim obowiązkiem jest wspieranie takich przedsięwzięć. Już nieraz jako pilanie, udowodniliśmy, że potrafimy wspólnie działać na rzecz szczytnych celów, i że potrafimy zjednoczyć się niezależnie od przekonań. Myślę, że podobnie będzie tym razem – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Publiczna zbiórka pieniędzy już się rozpoczęła. W ramach akcji, która potrwa do 4 czerwca, odbywać się będą także koncerty charytatywne, aukcje, licytacje, prelekcje i spotkania.

- Zebrane pieniądze zostaną wymienione na monety 1-złotowe, z których ułożymy „kilometry dobra”. Będziemy chcieli też pobić rekord Guinnessa w ilości zebranych złotówek. Wierzymy, że uda nam się zostać „Mistrzami Świata w Dobroci”, ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano – informuje Krzysztof Trawiński, prezes Stowarzyszenia Krok po kroku HSA w Pile.

Kilometry Dobra to międzynarodowa kampania dobroczynna, prowadzona przez organizacje pozarządowe. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 miliona złotych na realizację 80 celów społecznych w dziedzinach: edukacji, bezpieczeństwa, ekologii, sportu, kultury, potrzeb humanitarnych, niepełnosprawności czy zdrowia. Więcej o akcji na stronie kilometrydobra.pl.