Dobrze się dzieje w Gromadnie

Data: 11-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dobrze się dzieje w Gromadnie

Rok 2016 był dobry dla wsi Gromadno w gminie Wyrzysk. Podsumowano go 8 lutego br. na zebraniu wiejskim, w którym uczestniczył również wicestarosta Stefan Piechocki i wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Stanisław Wełniak.

Jak podkreślił na spotkaniu sołtys Gromadna Roman Kowalski, najważniejsze dla mieszkańców jest to, iż w ubiegłym roku udało się wybudować blisko 300 metrów chodnika. Inwestycja miała kosztować ponad 40 tys. złotych jednak dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców, jej koszt był blisko 10 tys. złotych niższy.

- Jest to zasługa całej naszej lokalnej społeczności, ponieważ mieszkańcy sami, społecznie, włączyli się w prace związane z budową tego chodnika. Za to dziś, wszystkim serdecznie dziękuję - powiedział sołtys Roman Kowalski.

- Chciałbym pogratulować mieszkańcom Gromadna wspólnego działania na rzecz sołectwa. Ta inwestycja jest znakomitym przykładem jak można zjednoczyć siły, i działać wspólnie dla dobra lokalnej społeczności, na rzecz swojej małej ojczyzny. Warto doceniać takie inicjatywy i naśladować – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.

W Gromadnie mieszkańców integrują nie tylko takie działania, ale również spotkania okolicznościowe, pikniki oraz zabawy. W bieżącym roku planowany jest remont świetlicy wiejskiej. Sfinansowany on będzie z budżetu gminy Wyrzysk oraz z budżetu sołectwa Gromadno, które przeznaczyło na ten cel 15 tys. złotych.