Znamy terminarz „Biegaj z nami 2017”!

Data: 10-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Znamy terminarz „Biegaj z nami 2017”!

Po raz pierwszy nie w Skrzatuszu, a w Równopolu odbędzie się inauguracja cyklu Biegaj z nami. Obie imprezy czekają nas już w kwietniu.

Podczas spotkania organizatorów z Eligiuszem Komarowskim,  starostą pilskim przedstawione zostały daty poszczególnych zawodów i zmiany dotyczące tegorocznej edycji: - Chcemy nawiązać do dawnego Biegu Krajny, dlatego Cross Nieżychowski zostanie przemianowany na bieg z Nieżychowa do Białośliwia. Konkretnej nazwy jeszcze nie ustaliliśmy – powiedziała Katarzyna Kosakowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, głównego organizatora imprezy. Uczestników ta zmiana powinna ucieszyć, bowiem dzięki temu dystans biegu zostanie wydłużony o około dwa kilometry.

Wiadomo też, że ze względu na modernizację drogi do Osieka, inaczej będzie wyglądała trasa czerwcowego Biegu „Olka”. - Mogę jednak potwierdzić, że jej długość pozostanie taka sama. Zmiana jest tymczasowa, docelowo wracamy na sprawdzoną trasę  – poinformowała Beata Borowczak, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.  W innym terminie odbędzie się bieg w gminie Ujście. Ustalenia jeszcze trwają, ale wielce prawdopodobne jest zorganizowanie tej imprezy w pierwszej dekadzie września. Terminarz Nordic Walking zostanie ustalony w najbliższych dniach.

- Jesteśmy pełni entuzjazmu przed inauguracją cyklu. Bardzo dziękuję organizatorom za życzliwość i chęć działania przy naszym wspólnym przedsięwzięciu. Postaramy się, żeby ta edycja „Biegaj z nami” była przygotowana jak najlepiej – powiedział starosta Eligiusz Komarowski, honorowy patron cyklu biegów w powiecie pilskim.

Tak wygląda wstępny terminarz "Biegaj z nami 2017":

22 kwietnia - Kaczorska Dziesiątka (Równopole)

29 kwietnia - Papieski Bieg Przełajowy (Skrzatusz)

21 maja - Bieg im. A. Graja (Łobżenica)

27 maja - Bieg Krajny (na trasie Nieżychowo – Białośliwie; nazwa niepotwierdzona)

10 czerwca - Bieg "Olka" (Wyrzysk)

26 sierpnia - Pilski Bieg Przełajowy (Piła)

9 września - Bieg im. Ujskich Powstańców Wlkp. (termin i miejsce do potwierdzenia)

22 września - Bieg im. kmdra B. Romanowskiego (Miasteczko Krajeńskie)

30 września - Bieg im. Powstańców Wlkp. (Wysoka)

11 listopada - Bieg Niepodległości (Piła)