Bijemy rekord Polski!

Data: 09-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bijemy rekord Polski!

14 lutego 2017r. odbędzie się akcja: „PODARUJ SERCE – ODDAJ KREW!”. Pomysłodawcy wydarzenia postawili sobie ambitne zadanie do wykonania – próbę pobicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi w ciągu jednego dnia. To, czy się uda, zależy również od Ciebie.

Akcja zostanie zorganizowana w trzech miejscach. Punkt krwiodawstwa w pilskim Szpitalu Specjalistycznym jak zwykle będzie działał od 7:30 do 11:30. Nowością będą natomiast mobilne punkty pobrań, zlokalizowane w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” przy ulicy Okrzei (9:30 – 17:00) oraz w Regionalnym Centrum Kultury przy placu Staszica (9:00 – 16:00). Jak informują organizatorzy, pilski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Studenckie Koło Naukowe ESCULAP, wszyscy krwiodawcy otrzymają upominek.

- Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji, kiedy dla ratowania własnego zdrowia będzie potrzebował krwi. Każdy z nas może się też swoją krwią podzielić. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w akcji „PODARUJ SERCE – ODDAJ KREW!”. Nie bójmy się pomagać, to naprawdę nic nie kosztuje  – zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski i zarazem patron honorowy wydarzenia.

- Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. We wtorek, 14 lutego warto być razem z nami! – przypomina Mirosław Welc, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża oddział w Pile. Dariusz Kopaczyk z pilskiej PWSZ, który swoim oryginalnym i bardzo wartościowym pomysłem skutecznie zaraził dziesiątki osób dobrej woli, dodaje: - Twoja krew może uratować komuś życie. Przyłącz się do nas podczas próby pobicia rekordu Polski!

Aktualny rekord wynosi niemal 187,5 litra krwi, oddanych przez prawie czterysta osób. Wierzymy, że wspólnymi silami zbierzemy w Pile jeszcze więcej. Do zobaczenia 14 lutego!