Medalowe żniwa

Data: 06-02-2017    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Medalowe żniwa

Srebro w piÄ…tek, zÅ‚oto w niedzielÄ™ – dwa bardzo udane wystÄ™py ma za sobÄ… mÅ‚odzież z pilskiego Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego Mistrzostwa Sportowego w PiÅ‚ce Siatkowej. Oba medale to efekt wspaniaÅ‚ej postawy na mistrzostwach Wielkopolski juniorek i juniorów.

Pierwsze do walki o cenne trofeum przystÄ…piÅ‚y siatkarki. Trenowane przez Andrzeja ZapaÅ›nika zawodniczki graÅ‚y o punkty w Kaliszu już od czwartku. WystÄ™pujÄ…c pod szyldem PTPS PiÅ‚a, dziÄ™ki dwóm wygranym meczom, wywalczyÅ‚y tytuÅ‚ wicemistrzowski. Jeszcze lepiej wypadÅ‚a ekipa juniorów. UKS SMS Joker PiÅ‚a, prowadzony przez Tomasza Aszemberga, popisaÅ‚ siÄ™ wyÅ›mienitÄ… formÄ… w sobotnio – niedzielnym turnieju w Luboniu. W tym przypadku można mówić o teatrze jednego aktora: każdego z trzech przeciwników pilanie pokonali w stosunku 3:0! DziÄ™ki Å›wietnej postawie na szczeblu wojewódzkim, obie drużyny bez kÅ‚opotów awansowaÅ‚y do ćwierćfinaÅ‚u mistrzostw kraju.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy. Widać, że nasza praca z mÅ‚odzieżą idzie w dobrym kierunku. Dodam, że w sobotÄ™, na dwa mecze chÅ‚opców, przyjechaÅ‚a do Lubonia liczna grupa wspaniale dopingujÄ…cych nauczycieli z naszej szkoÅ‚y, co też z pewnoÅ›ciÄ… pomogÅ‚o zawodnikom. Teraz czekamy na informacjÄ™, z kim przyjdzie nam zagrać na szczeblu centralnym – informuje Grzegorz Witkowski, szef LOMS w Pile, szkoÅ‚y prowadzonej przez Powiat Pilski.

- To naprawdÄ™ Å›wietna informacja. Szczerze gratulujÄ™ uczniom i ich opiekunom. Bardzo siÄ™ cieszÄ™, że proces szkolenia przebiega prawidÅ‚owo. Już teraz życzÄ™ kolejnych sukcesów w meczach o jeszcze wyższÄ… stawkÄ™ – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zapisz siÄ™ na newsletter