Starosta złożył gratulacje Senioritom

Data: 05-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta złożył gratulacje Senioritom

Starosta Pilski wziął udział w jubileuszu 5-lecia Zespołu Tanecznego Seniority, który odbył się w niedzielę w pilskim teatrze przy Regionalnym Centrum Kultury. Działalność Pań, które funkcjonują przy Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile to przede wszystkim aktywne uczestnictwo w życiu mieszkańców miasta i okolic. Panie, dzięki czynnej postawie i zaangażowaniu w działalność artystyczną, zmieniają swoje nastawienie do życia i zarażają pozytywną energią.

- Mam przyjemność oglądać występy Pań od dłuższego czasu i to co każdy może doświadczyć oglądając was, drogie Panie, na scenie to entuzjazm i energia. Szczerze gratuluję i życzę pomyślności. Głęboko wierzę, że sceny, na których będziecie występowały będą coraz większe - mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Wartym zaznaczenia jest także fakt, iż podczas uroczystości związanej z wręczeniem nagród Starosty Pilskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultur, które odbyło się w grudniu minionego roku, w zaszczytnym gronie laureatów znalazł się Zespół Taneczny Seniority. Starosta Pilski przyznał nagrodę za promocję powiatu pilskiego, zamiłowanie do tańca i aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności.

Zespół taneczny „Seniority” został utworzony na początku lutego 2012 roku. Instruktorem i choreografem zespołu jest Joanna Kulak.