Echa styczniowej sesji

Data: 02-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Echa styczniowej sesji

Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca odbyła się sesja Rady Powiatu w Pile. W trakcie obrad podjęto wiele istotnych dla funkcjonowania Powiatu decyzji.

Przede wszystkim radni zdecydowali o zmianach w uchwale budżetowej, dzięki czemu Powiat Pilski dysponuje kwotą, która znacznie przybliża do długo oczekiwanej termomodernizacji budynku Starostwa. – Wkład własny już mamy.Dziękuję radnym za uchwalenie poprawki. Teraz czekamy na decyzję Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowaniu przedsięwzięcia. Jeżeli będzie pozytywna, zaczniemy prace, które finalnie doprowadzą do dużych oszczędności i pomogą środowisku naturalnemu. Budynek zyska również nowe, znacznie atrakcyjniejsze oblicze – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

W trakcie sesji przyjęto również sprawozdanie starosty z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pilskiego oraz sprawozdania z realizacji planu kontroli Komisji Rewizyjnej i z działalności stałych Komisji Rady Powiatu w Pile za 2016 rok. Podjęto też uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy ogólnodostępnych aptek na terenie powiatu. Obecnie działają tutaj 52 apteki i punkty apteczne, z czego 32 są zlokalizowane w Pile. Warto podkreślić, że jedyną otwartą codziennie, przez całą dobę jest pilska apteka „Sokal” przy al. Wojska Polskiego 20.

Pośród innych punktów warto też zwrócić uwagę na podjętą przez Radę uchwałę w sprawie przejęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadania z zakresu administracji rządowej, dotyczącego organizacji i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej.

Kolejna sesja Rady Powiatu w Pile odbędzie się 23 lutego.