W Brzostowie „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Data: 31-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Brzostowie „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Wojewoda wielkopolski patronuje cyklowi spotkań z rolnikami i mieszkańcami wsi. Kolejne zebranie w ramach rozbudowanego przedsięwzięcia pod nazwą „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”, organizowanego we wszystkich powiatach województwa, odbędzie się w Brzostowie (gmina Miasteczko Krajeńskie). Organizatorzy zapraszają w czwartek, 9 lutego do sali Wiejskiej. Początek o godzinie 10:00.

Wydarzenie wspólnymi siłami przygotowują: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Podczas brzostowskiego spotkania poruszone zostaną między innymi następujące kwestie:

1. Planowane do uruchomienia działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020: „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”- 100 tys. zł i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”- 60 tys. zł
  2. Dopłaty do materiału siewnego i grupy producentów rolnych
  3. Aktualna sytuacja dot. afrykańskiego pomoru świń i wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rolniczy handel detaliczny
  4. Działalność prewencyjna i rehabilitacyjna Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
  5. Zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników
  6. Zmiany w służbach doradczych
  7. Kryteria ocen przetargów pisemnych z Agencji Nieruchomości Rolnych

Spotkania są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez rolników i mieszkańców wsi o umożliwienie zdobycia przydatnych informacji przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz działalności na obszarach wiejskich, bez konieczności odwiedzania różnych instytucji. W ramach spotkań zapewniona zostanie również możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych instytucji.