Rozmawiali o rodzinie i systemie pieczy zastępczej

Data: 26-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozmawiali o rodzinie i systemie pieczy zastępczej

Nawiązanie szerszej współpracy w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej było celem wtorkowego spotkania w pilskim Starostwie. W rozmowach wzięli udział wicestarosta Stefan Piechocki, Barbara Pacholska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile oraz kierownicy ośrodków pomocy społecznej, działających na terenie powiatu.

Poruszane zagadnienia dotyczyły opracowania planów pracy z rodziną biologiczną, współdziałania asystenta rodziny z koordynatorem pieczy zastępczej, udoskonalenia organizacji pracy zespołów oceniających pobyt dziecka w pieczy zastępczej oraz pomocy dla pełnoletnich wychowanków, opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze lub rodziny zastępcze.

Podczas spotkania poruszono także temat podjęcia działań na rzecz wspólnych szkoleń, podnoszących kwalifikacje pracowników ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu pilskiego. – To była bardzo pożyteczna dyskusja. Dzięki takim spotkaniom, które planujemy organizować również w przyszłości, system wsparcia rodzin zastępczych w naszym powiecie może działać jeszcze sprawniej, do czego nieustannie dążymy – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.