Jubileuszowa edycja wyjątkowego turnieju

Data: 23-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowa edycja wyjątkowego turnieju

Po raz piętnasty odbył się Otwarty Turniej Bowlingowy Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowane w pilskiej kręgielni "Rodło" zawody przygotował Warszat Terapii Zajęciowej „Caritas” przy Parafii św. Stanisława Kostki w Pile. Uczestnikom kibicowali reprezentanci Powiatu Pilskiego: wicestarosta Stefan Piechocki oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu.

W Turnieju wzięło udział 12 ekip z Piły, Morzewa, Trzcianki, Wielenia, Złotowa, Ujścia, Leżenicy i Wałcza. Konkurencje rozgrywały się w trzech kategoriach: indywidualnej (uczestnicy ośrodków), drużynowej i kadrowej. Pierwszą grupę zdominował Piotr Weyer z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Morzewie. Ta sama placówka zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej, natomiast współzawodnictwo opiekunów zakończyło się triumfem Henryka Tupalskiego z WTZ Leżenica. Po zmaganiach sportowych uczestnicy wzięli udział w dyskotece.

- Impreza toczyła się w bardzo przyjaznej atmosferze, była to świetna okazja do integracji. Serdecznie gratuluję organizatorom, na czele z panem Grzegorzem Stachem i panią Moniką Kiżewską. To głównie ich zasługa, że turniej ma już tak bogatą, piętnastoletnią historię – powiedział Przemysław Pochylski.

Życzymy kolejnych, jeszcze wspanialszych jubileuszy!