W nowy rok z przedsiębiorcami

Data: 22-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W nowy rok z przedsiębiorcami

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski działa z myślą o przedsiębiorcach od 25 lat. Na jubileuszowe obchody przyjdzie jeszcze czas, ale za nami już spotkanie noworoczne, które z myślą o swoich członkach i przyjaciołach Izba przygotowała we współpracy z Powiatem Pilskim. W gronie zacnych gości nie zabrakło parlamentarzystów ziemi pilskiej, włodarzy gmin z powiatu pilskiego oraz największego przedsiębiorcy w regionie, Henryka Stokłosy. Okolicznościowa uroczystość, ozdobiona bogatym bukietem noworocznych życzeń, odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”.

Rolę gospodarza w trakcie piątkowego wieczoru pełnił Grzegorz Marciniak. W swoim przemówieniu prezes Izby przedstawił najnowszą historię organizacji, której siedziba od lat znajduje się w budynku Invest – Parku: - Zrzeszamy wiele ambitnych firm, które na rynku radzą sobie coraz lepiej, mają coraz większe przychody i bardzo pozytywnie wpływają na rozwój regionu. Zajmujemy się szerokim wachlarzem działań w celu tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju biznesu. Przede wszystkim edukujemy, ale zakres podejmowanych przez nas czynności jest znacznie bogatszy. W jubileuszowym roku postaramy się o tym przypomnieć i jak najlepiej to udowodnić.

Głos zabrał również drugi z gospodarzy, Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Henry R. Luce, założyciel amerykańskiego czasopisma „Time”, powiedział kiedyś, że biznes, bardziej niż jakiekolwiek inne zajęcie, polega na nieustannej kalkulacji i doskonaleniu się w sztuce przewidywania. Życzę więc, aby dla wszystkich członków i przyjaciół Izby 2017 rok był pełen udanych kalkulacji i sprawdzonych prognoz. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w organizacji tego wydarzenia. Chciałbym dać w ten sposób czytelny znak, że Powiat Pilski niezwykle ceni wszelkie przejawy przedsiębiorczości i jest bardzo przyjaźnie nastawiony na każdego, kto pragnie tutaj rozwijać interesy. Swoją codzienną pracą ja i moi współpracownicy staramy się te słowa potwierdzać. A przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że większa liczba zadowolonych inwestorów i przedsiębiorców to dodatkowy impuls do rozwoju dla gminy, miasta, powiatu, regionu, czy wreszcie dla kraju.

Podczas spotkania przedstawiono również dwie akcje społeczne, o których było, jest i bez wątpienia będzie jeszcze głośno. Pierwsza dotyczy działalności fundacji „Złotowianka”, stale wspierającej osoby potrzebujące szczególnej pomocy. Druga to „Podaruj serce – oddaj krew” - akcja krwiodawstwa na ogólnopolską skalę. Planowane na 14 lutego przedsięwzięcie będzie prowadzone w kilku miejscach jednocześnie, tak, aby jednego dnia zebrać w Pile więcej krwi niż kiedykolwiek w jakiejkolwiek innej polskiej miejscowości w ciągu doby. Krótko mówiąc, będziemy bili rekord. Więcej szczegółów na temat akcji, której jednym z patronów jest Starosta Pilski, przekażemy wkrótce.