Jubileuszowa Piła

Data: 28-01-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowa Piła

Za nami niemal cały styczeń. Choć czas płynie szybko, to obiektywnie można stwierdzić, że do końca roku jest jeszcze daleko. Wystarczająco daleko, aby godnie zaakcentować pięćsetlecie miasta Piły. Co w związku z tym wydarzeniem czeka mieszkańców stolicy naszego powiatu oraz ich gości?

Poniżej wybrane przedsięwzięcia, które uświetnią jubileuszowe obchody w pierwszym półroczu:

• 16 lutego, godz. 10:00 – „Dyktando 500” o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pilskiej (miejsce: Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji”)
  • 4 marca, godz. 18:00 – uroczysta Msza święta (kościół p.w. św. Rodziny) oraz nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Piły
  • 8-10 marca – finał Pucharu Polski w Siatkówce Kobiet (hala MOSiR przy ul. Żeromskiego)
  • 16-19 maja – wystawa ogrodnicza „Miasto i ogród”
  • 25 maja – sztafeta rowerowa 500x500 (Piła i okolice)
  • 25-26 maja –piknik lotniczy (lotnisko), tort urodzinowy i wspólne zdjęcie pilan (plac Staszica)
  • 15-16 czerwca – wyścigi smoczych łodzi (regaty na Gwdzie)
  • 29 czerwca – I Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu (stadion przy ul. Bydgoskiej)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!