Serca biły dla Oliwera

Data: 21-01-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Serca biły dla Oliwera

Licytacje, pokaz tańca, pomiar ciśnienia, błyskawiczny kurs udzielania pierwszej pomocy, punkt gastronomiczny, a przede wszystkim emocje sportowe i dobra zabawa to wspólne mianowniki niedzielnego turnieju siatkarskiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Samorząd Studencki pilskiej uczelni w mistrzowskim tempie przygotował imprezę charytatywną na rzecz czteroletniego Oliwera Kwaśniewskiego. Swój udział w akcji miał również Powiat Pilski, który wystawił drużynę dowodzoną przez Starostę.

Ambicji naszym nie brakowało, a to że wygrać się nie udało, jest sprawą drugorzędną. Tym bardziej, że rywale byli zacni: oprócz usportowionych gospodarzy wystąpili też koszykarze Basketu Piła, a przede wszystkim zawodniczki Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej. Te ostatnie były bardzo zdziwione, gdy otwierający turniej serwis Starosty Mirosława Mantaja okazał się asem.

Najważniejsza była jednak zbiórka pieniędzy dla chorego Oliwera. Wspólnymi siłami udało się zgromadzić ponad 2,7 tys. złotych. I właśnie to jest największe zwycięstwo wszystkich uczestników niedzielnych zawodów.