Graliśmy aż miło!

Data: 16-01-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Graliśmy aż miło!

Co prawda, nie wypada gratulować samym sobie, ale są dni, kiedy można o takich konwenansach na chwilę zapomnieć. Z pewnością należała do nich druga niedziela stycznia i 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny udowodniliśmy – nie tylko globalnie, ale również w naszych małych ojczyznach – że stać nas na wspaniałe odruchy serca. I za to z pewnością wszystkim otwartym na potrzeby osób chorych należą się wielkie powinszowania!

Zgodnie z zapowiedziami, wraz z Orkiestrą grał cały powiat. W akcji czynnie uczestniczył również Starosta Pilski Mirosław Mantaj, którego nie mogło zabraknąć w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile. A propos RCK (dawniej Pilski Dom Kultury): dla WOŚP to miejsce magiczne. Pracownicy jednostki, z niezastąpionym Staszkiem Dąbkiem na czele, grają z Orkiestrą od samego początku. I wciąż nie brakuje im zapału, aby radośnie walczyć o szczęśliwszą przyszłość dla bardziej potrzebujących.

Bez względu na to, ile pieniędzy uda się ostatecznie zebrać i czy będzie ich więcej niż przed rokiem, sukces już osiągnęliśmy. Znów udowodniliśmy, że potrafimy się sobą dzielić. A to bezsprzecznie jeden z najwspanialszych efektów Orkiestry.