Zasłużyli na medale

Data: 16-01-2013    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Zasłużyli na medale

Na poczÄ…tku każdego roku kalendarzowego specjalnymi gośćmi Starosty Pilskiego sÄ… rodzice, którzy wychowali przynajmniej troje dzieci majÄ…cych za sobÄ… sÅ‚użbÄ™ wojskowÄ…. GoÅ›cie przyjmowani sÄ… z honorami, a szczególnym dla nich wyróżnieniem sÄ… Medale za zasÅ‚ugi dla obronnoÅ›ci kraju. Odznaczenia przyznaje Ministerstwo Obrony Narodowej na wniosek Wojskowej Komendy UzupeÅ‚nieÅ„.

Tym razem srebrnymi medalami wyróżnione zostaÅ‚y trzy pary rodziców – wszystkie z gminy BiaÅ‚oÅ›liwie: Longina i Tadeusz Kopienka, Cyryla i StanisÅ‚aw Kuster oraz Anna i Jerzy Przybylscy. Małżonkom, obok Starosty, gratulowali również Wójt Gminy BiaÅ‚oÅ›liwie Franciszek Tamas oraz Wojskowy Komendant UzupeÅ‚nieÅ„ w Pile ppÅ‚k Tomasz CieÅ›lak.

Zapisz siÄ™ na newsletter