Bardzo dobry rok dla GWDY

Data: 29-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bardzo dobry rok dla GWDY

Lekkoatleci klubu sportowego PLKS „Gwda” Piła podsumowali kolejny sezon sportowy. Wyniki sezonu 2016 potwierdziły, że PLKS „Gwda” nieprzerwanie należy do czołowych klubów powiatu pilskiego.

Łącznie lekkoatleci „Gwdy” w tym sezonie zdobyli 116 punktów w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego, zajmując w tej punktacji drugie miejsce w regionie pilskim. Wywalczyli też sześć medali w Mistrzostwach Polski, w tym jeden w kategorii seniorów, dwa w kategorii młodzieżowej, dwa juniorów i jeden w kategorii młodzików. Łącznie w imprezach mistrzowskich ogólnopolskich i wojewódzkich zawodnicy „Gwdy” wywalczyli 67 medali w tym 22 złote, 18 srebrnych i 27 brązowych. Zdobyli też 60 klas sportowych.

Podczas uroczystego podsumowania była okazja do uhonorowania najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, nagrodzenia sędziów i wręczenia medali Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki tegorocznym medalistom Mistrzostw Polski: Adrianowi Wyrzykiewiczowi i Arkadiuszowi Drozdowiczowi. Działacze Klubu podziękowali również za wsparcie m.in. staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu. W 2016 roku Powiat Pilski wsparł „Gwdę” kwotą 39 tysięcy złotych.

- W tym miejscu chciałbym złożyć serdeczne gratulacje na ręce wszystkich zaangażowanych w działalność Klubu, a przede wszystkim zawodników, którzy osiągają wspaniałe wyniki stanowiąc doskonałą wizytówkę Piły i powiatu pilskiego. Ogromne podziękowania za ciężką pracę należą się także trenerom i działaczom oraz rodzicom tych młodych sportowców, za wsparcie jakie dają im każdego dnia – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski. Wszyscy wykonujecie świetną pracę, kształtując też charaktery młodych młodzi. Sport uczy bowiem systematyczności, współpracy, wytrwałości, uczciwości i odpowiedzialności za siebie i za innych. Są to cechy, które przydają się na całe życie.

Rok 2017 zapowiada się dla „Gwdy” bardzo dobrze. Do nowego sezonu – po kontuzjach - przygotowują się m.in. utytułowani zawodnicy: Bartosz Kowalczyk - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, w tym również seniorów oraz wicemistrz Europy juniorów w biegach średnich i długich oraz Justyna Świerczyńska - kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w chodzie sportowym, ostatnio również odnosząca sukcesy w biegach maratońskich. W czerwcu 2017 roku, PLKS „Gwda” Piła zorganizuje też Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kategorii młodzieżowej, juniorów i juniorów młodszych na około 800 uczestników.