Działkowcy świętowali jubileusz 35-lecia PZD

Data: 20-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działkowcy świętowali jubileusz 35-lecia PZD

Rok 2016 jest rokiem jubileuszu 35-lecia działalności Polskiego Związku Działkowców. Pilscy działkowcy świętowali w gościnnych murach Starostwa Powiatowego i pod patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

- Cieszę się, że tak szerokie grono działkowców, którzy z wielkim sercem uprawiają swoje ogrody, a co więcej - organizują życie wewnętrzne, dla siebie, swoich rodzin i przyjaciół, wzięło udział w tym jubileuszu. Ogrody rozwijają infrastrukturę, działkowcy uczestniczą w szkoleniach, konkursach, celebrują święta działkowe - to nieocenione zaangażowanie widzimy podczas rozmaitych przedsięwzięć. Dlatego jeszcze raz chcę podziękować wszystkim działkowcom za ten wkład i pracę. Miło mi, że możemy razem współpracować. Drzwi Starostwa są dla Państwa, jak i innych organizacji zawsze otwarte – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, podczas uroczystości jubileuszowych.

Jak podkreślają członkowie PZD, całe 35-lecie to czas walki o kolejne ustawy sprzyjające działkowcom, o struktury i organizacyjne rozwiązania. Uroczystości jubileuszowe były okazją nie tylko do rozmów o nurtujących środowisko problemach, ale także do wyróżnienia najbardziej aktywnych działaczy związkowych. Łącznie na wniosek Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Pile Krajowa Rada PZD uhonorowała 70 osób. Wśród nich znaleźli się m.in.:

1. Łukaszewski Henryk - ROD Relaks w Trzciance

2. Koźlarek Henryk - ROD Zielony Zakątek w Chodzieży