Tradycja szopek bożonarodzeniowych nie ginie

Data: 19-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tradycja szopek bożonarodzeniowych nie ginie

46 prac wpłynęło na III  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego, Burmistrza Łobżenicy i Banku Spółdzielczego w Łobżenicy. Konkurs organizuje Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Łobżenicy.

Konkurs adresowany był do młodzieży w wieku od 12 do 18 lat.

- Tradycja tworzenia szopek bożonarodzeniowych jest bardzo piękna. Niezmiernie cieszę się, że jest ona kultywowana w naszych szkołach, wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu konkursowi powstały wspaniałe prace, które uświetnią święta Bożego Narodzenia – powiedział Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

Laureaci konkursu w kategorii uczniów w wieku 12 – 15 lat

Złoty Anioł – Milena Tyl, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu;

Srebrny Anioł – Jakub Wachowiak, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią;

Brązowy Anioł – Remigiusz Głyżewski, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Łobżenicy.

Laureaci konkursu w kategorii uczniów w wieku 16 – 18 lat

Złoty Anioł – Marta Stachaczyk, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku;

Srebrny Anioł – Patryk Zyturus, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku;

Brązowy Anioł – Jakub Tomaszewski, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Nagrody dodatkowe:

• nagroda Dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy - Marcin Sobiechowski, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Łobżenicy;
  • nagroda Rady Rodziców Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy - Anna Wasiak, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Łobżenicy;
  • nagroda Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy - Julia Włazik, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Łobżenicy;
  • nagroda ks. kanonika Karola Glesmera, proboszcza parafii Łobżenica – Hubert Barełkowski, Gimnazjum nr 1 w Łobżenicy;
  • nagroda Dyrektorów Placówek Oświatowych Gminy Łobżenica - Hubert Wamberski, Zespół Szkół w Miedzichowie.

Wyróżnienia: Jan Rutkowski, Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu; Blanka Katarzyna Trafas, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Młynkowie; Przemysław Gruszka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu, Jakub Buritta Szkoła Podstawowa w Wiktorówku, Hubert Spirydow, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Gratulujemy!