Początek budowy obwodnicy północnej powiatu pilskiego!

Data: 19-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Początek budowy obwodnicy północnej powiatu pilskiego!

Starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Stefan Piechocki 19 grudnia br. podpisali umowę z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej nr 1197P Kruszki-Kijaszkowo, którym w drodze przetargu została firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A. Inwestycja współfinansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita długość realizowanego odcinka wynosi 3,6 km i stanowi on pierwszy etap budowy obwodnicy północnej powiatu pilskiego.

W ramach zadania wykonana będzie nowa nawierzchnia drogi, która będzie miała szerokość 5,5 m i obustronne pobocza o szerokości 1 m. Zadanie przewiduje również wykonanie zjazdów do posesji oraz pól, a także budowę w miejscowości Kruszki chodnika o szerokości 1,5 m po prawej stronie jezdni. Na całej długości wykonany będzie też kanał technologiczny pod sieci szerokopasmowe. Ponadto przewiduje się wycinkę starych drzew i krzewów, które zostaną zastąpione przez nowe nasadzenia.

- Wielu naszych poprzedników w samorządzie powiatowym mówiło o konieczności realizacji tej inwestycji jednak tak naprawdę nic nie robiono – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - My nie mówimy tylko działamy, i to skutecznie. W ten sposób rozpoczynamy budowę obwodnicy północnej naszego powiatu.

- Cieszę się, że po wielu latach starań będziemy realizować tę inwestycję, i to przy wsparciu środków zewnętrznych. Biorąc pod uwagę fakt, że gmina Łobżenica będzie remontować – również przy wsparciu ze środków z PROW – odcinek Łobżenica-Kruszki będzie to znaczące udogodnienie dla mieszkańców - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

- Wniosek dotyczący budowy drogi Kruszki – Kijaszkowo został zgłoszony już w pierwszej kadencji Rady Powiatu w Pile, niestety zawsze były inne potrzeby. To, że udało się doprowadzić tę inwestycję do etapu realizacji uważam również za swój osobisty sukces – mówi Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

Wartość inwestycji wynosi 2,8 miliona złotych z czego dofinansowanie z PROW stanowi 63 procent. Inwestycja ma być zrealizowana do końca lipca 2017 roku.