Nowa siedziba już otwarta!

Data: 19-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowa siedziba już otwarta!

Trzy miesiące po podpisaniu porozumienia o przejęciu Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie przez pilskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, jednostka otworzyła nową siedzibę. Od tej pory Warsztat będzie się znajdował w Morzewie. Budynek po dawnej szkole zyskał nową jakość. Został doposażony i odświeżony. I – co najważniejsze – od teraz uczestnicy warsztatowych zajęć będą dysponować znacznie większą przestrzenią użytkową wewnątrz gmachu oraz imponującym boiskiem rekreacyjno - sportowym.  To bez wątpienia zmiany na lepsze.

Przybyłych na piątkową uroczystość powitał Adrian Urbański, pełniący obowiązki kierownika morzewskiego Warsztatu. Wśród gości byli Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Stefan Piechocki, wicestarosta. – Cieszę się, że jako zarząd, mogliśmy pomóc w pozyskaniu przez Stowarzyszenie nowego budynku. Duże podziękowania należą się wójtowi gminy Kaczory, Brunonowi Wolskiemu oraz wielu innym osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie – powiedział Eligiusz Komarowski. Po uroczystości otwarcia, gospodarze zaprosili na spotkanie opłatkowe, które zorganizowano w Wiejskim Domu Kultury.

- Przed nami jeszcze wiele wyzwań. Między innymi czeka nas remont łazienek, dalsza modernizacja sieci energetycznej, czy adaptacja strychu na pomieszczenia biurowe. Dzięki przychylności sponsorów, możemy również zaplanować wymianę okien na wszystkich kondygnacjach budynku. Na szczęście zapału i przychylności ze strony różnych środowisk nam nie brakuje – mówi pełen entuzjazmu kierownik Adrian Urbański.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzadkowie powstał 1 grudnia 2003 roku. Początkowo liczył 30 uczestników, z czasem ich liczba wzrosła do 35. Są to mieszkańcy gmin Kaczory, Miasteczko Krajeńskie i Wysoka, posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Przeniesiony do Morzewa Warsztat jest placówką dziennego pobytu, w której prowadzi się rehabilitację społeczną i zawodową. Terapia zajęciowa odbywa się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, ogrodniczej, komputerowej, artystycznej, społecznej, krawieckiej i rzemieślniczej.