Młodzi wolontariusze łączą siły!

Data: 14-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi wolontariusze łączą siły!

To było pierwsze takie spotkanie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, w obecności ponad 120 zaangażowanych osób, odbyło się inaugracyjne Forum Szkolnych Klubów Wolontariatu Szkół Powiatu Pilskiego. Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Role partnerów spotkania pełniły Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile oraz pilska Szkoła Policji, natomiast patronem medialnym Forum było czasopismo elektroniczne Republika Edukacji.

- Bardzo się cieszę ze zorganizowania Forum Szkolnych Klubów Wolontariatu. Działania woluntarystyczne i bezinteresowna aktywność na rzecz środowiska lokalnego to wartości bezcenne, które trzeba stale pielęgnować. Myślę, że dzisiejsze spotkanie - oraz każde kolejne - pomogą skoordynować działania Klubów i zbudują twórczą płaszczyznę współpracy – powiedział starosta podczas otwarcia.

W części plenarnej wygłoszono dwie prelekcje. Łukasz Popławski z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przedstawił podstawy prawne wolontariatu w Polsce, natomiast Anna Płocińska opowiedziała o swoim pomyśle na wolontariat. Część druga miała charakter warsztatowy. Uczestnicy wydarzenia pracowali w sześciu grupach tematycznych. Podsumowania I Forum Wolontariatu dokonał Piotr Halama, dyrektor Szkoły przy Teatralnej, który podziękował obecnym za aktywny udział w wydarzeniu.

Śmiało można stwierdzić, że to pionierskie przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Wolontariusze i koordynatorzy wskazywali na potrzebę kontynuacji wspólnych spotkań. Wierzymy, że właśnie tak się stanie.