Wiedzą, jak dbać o zdrowie

Data: 11-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiedzą, jak dbać o zdrowie

Konkursy firmowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pile zostały zakończone. W czwartek, w siedzibie Starostwa pojawili się laureaci trzech wydarzeń. Wszystkim gratulowali Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile oraz Regina Rogalska, zastępca dyrektora pilskiego Sanepidu.

Na dobry początek nagrody otrzymali zwycięzcy zorganizowanej wspólnie z Powiatem Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Pierwsze miejsce zajął Michał Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Później obecni obejrzeli dwie produkcje, nagrodzone w konkursie „Krótki film o HIV”, zakończonym zwycięstwem Mai Ganske z Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Trzecia propozycja szczególnie zainteresowała uczniów uzdolnionych plastycznie. Konkurs na plakat pod hasłem „Bądźmy zdrowi” wygrała Anna Szczepanik z Zespołu Szkół w Szydłowie.

- Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Bardzo dziękuję – uczniom za udział, a organizatorkom z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pile za zorganizowanie wszystkich konkursów aktywizujących naszą młodzież. Dzięki takim przedsięwzięciom świadomość, jak ważna w życiu jest profilaktyka, z pewnością rośnie – powiedział Przemysław Pochylski.

OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS – „AIDS – wczoraj, dziś, jutro”:

1. Michał Lewandowski (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile)

2. Michalina Pożarowska (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile)

3. Aleksandra Tutaj (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile) oraz

Oliwia Załachowska (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile) i

Daria Miśkowiec (I Liceum Ogólnokształcące w Pile)

KRÓTKI FILM O HIV:

1. Maja Ganske (Zespół Szkół nr 2 w Pile)

2. Weronika Klawiter i Julia Sawicka (Gimnazjum w Łobżenicy)

KONKURS NA PLAKAT „BĄDŹMY ZDROWI”:

1. Anna Szczepanik (Zespół Szkół w Szydłowie)

2. Klaudyna Krukowska (Gimnazjum nr 5 w Pile)