Czterdzieści lat dla dobra futbolu

Data: 06-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Czterdzieści lat dla dobra futbolu

Wspaniały jubileusz obchodził w sobotę Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Pile. Organizacja, która w naszym regionie dba o rozwój najpopularniejszej dyscypliny sportu, istnieje już od czterdziestu lat. Zdecydowanie najdłużej zarządzał Związkiem szczególny gość jubileuszowego spotkania w Inwest Parku, Zygmunt Świtała. Obecnie stery OZPN Piła dzierży Adam Luboński, który, pełniąc rolę gospodarza, podziękował piłkarskiej rodzinie za liczne przybycie.

Głos zabrał również starosta Eligiusz Komarowski: - Gratuluję dotychczasowych osiągnięć w zakresie popularyzacji piłki nożnej i dziękuję serdecznie za wyróżnienie, jakie odebrałem dzisiaj w imieniu władz Powiatu Pilskiego. Gwarantuję, że będziemy zawsze wspierać sport, bo taki jest obowiązek samorządów. Wraz z szefem powiatu, życzenia reprezentantom Związku złożyli burmistrz Wysokiej Marek Madej, wójt Szydłowa Dariusz Chrobak i zastępca burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski. Warto podkreślić, że kluby z tych trzech miejscowości występują obecnie w prestiżowej czwartej lidze (grupa północna).

Na co dzień Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Pile odpowiada za organizację spotkań w ramach piątej ligi oraz A i B klasy, a także rozgrywek młodzieżowych (wznowienie gier nastąpi na wiosnę). Jego siedziba mieści się w Pile przy ulicy Żeromskiego 90/1, w sąsiedztwie stadionu sportowego.