Od sześciu dekad dla dobra oświaty

Data: 04-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Od sześciu dekad dla dobra oświaty

Sześćdziesiąt lat temu, 1 grudnia 1956 roku powstała Pedagogiczna Biblioteka Miejska w Pile. Choć pod zmienioną nazwą, działając w ramach pilskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, funkcjonuje do dziś. I ma się bardzo dobrze.

Okolicznościowej uroczystości, zorganizowanej w gościnnych progach ośrodka UAM w Pile, przewodniczyli Grzegorz Bogacz, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Beata Walczak, wicedyrektor jubilatki. Na galę dotarła również Dorota Kinal, dyrektor departamentu edukacji i nauki urzędu marszałkowskiego w Poznaniu. Podczas spotkania był czas na odrobinę sentymentalną wyprawę w przeszłość, naukowy wykład, krótki koncert oraz urodzinowy tort.

- W dobie Internetu, zapełnionego wieloma mało istotnymi informacjami, funkcja pełniona przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile to nieoceniona wartość dla osób poszukujących wiedzy. Serdecznie dziękuję kierownictwu i pracownikom. Państwa obecność i zaangażowanie są wielkim wsparciem dla oświaty w regionie – powiedział obecny na uroczystości Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile.

Biblioteka ma pięć filii: w Chodzieży, Czarnkowie, Trzciance, Wągrowcu i Złotowie. W swoich zasobach posiada ponad 290 tysięcy wydawnictw, przeszło 12 tysięcy czasopism i bogatą kolekcję cyfrową. Obecnie Biblioteka jest placówką wielofunkcyjną, która swoje zadania realizuje poprzez tradycyjne udostępnianie zbiorów, działalność edukacyjną i wspomaganie sieciowe, między innymi bibliotek szkolnych. Siedziba Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile mieści się przy ulicy Bydgoskiej 21.

Życzymy kolejnych równie udanych jubileuszy!