Taneczny maraton gorących serc

Data: 30-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Taneczny maraton gorących serc

Podczas gdy wielu szykowało kreacje na andrzejkowe szaleństwa, oni postawili na taniec. Dokładnie na trzy godziny tanecznego widowiska pod nazwą „Maraton charytatywny zumba fitness & urbhanize”. Terminologia dla niewtajemniczonych dość skomplikowana, ale przesłanie było proste: wspólna zabawa w słusznym celu – wsparcia budowy pilskiego hospicjum. Impreza zgromadziła 160-osobową grupę tancerzy w różnym wieku i wspaniałych, doświadczonych instruktorów z Magdaleną Walkowiak na czele. Hala pilskiego „Gastronomika” tętniła życiem przez cały sobotni wieczór.

Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który powiedział: - To była rewelacyjna impreza z wyjątkowym przesłaniem. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy ten maraton zorganizowali. Oczywiście, nie można zapomnieć o Towarzystwie Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. I o dziesiątkach innych osób, które bawiąc się, niosły bezcenną pomoc. Nie sposób wszystkich wymienić, ale każdemu z osobna bardzo serdecznie dziękuję!

I szef powiatu, i Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, z podziwem obserwowali to, co działo się na deskach parkietu. Jednak tego dnia rytm wystukiwały nie tylko buty tancerzy, ale również serduszka dzieci, które, dzięki animatorkom z klubu Sailing Team Ferajna, spędziły czas w bardzo atrakcyjnej formie.

Kilka słów o wymiernym aspekcie wydarzenia: wspólnymi siłami udało się zebrać 2 936 złotych. Te siły kumulowały się również dzięki Oliwii Walas i Jakubowi Mendlikowi, tancerzom z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, dzięki Urszuli Mrall, dyrektorowi Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz uczniom tej placówki, a także dzięki stowarzyszeniom „Europa Donna” i „Spełniamy Marzenia”.

Jeszcze raz okazało się, że kto się dzieli, ten wygrywa. Bo serce jest naprawdę szczęśliwe, kiedy bije dla kogoś, nie dla siebie.