Kształcenie zawodowe – to jest to!

Data: 25-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kształcenie zawodowe – to jest to!

W dniach 5-9 grudnia 2016 r. szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski będą uczestniczyły w „Europejskim tygodniu umiejętności zawodowych - Odkryj swój talent”. W tych dniach odbywać się będą m.in. drzwi otwarte, konkursy, warsztaty – wszystko po to, by zachęcić gimnazjalistów do kształcenia zawodowego.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Komisja Europejska, która ma sprawić, aby kształcenie i szkolenie zawodowe, nastawione na zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów, stało się bardziej atrakcyjne. Tydzień podejmowanych inicjatyw w jednostkach Powiatu Pilskiego został zgłoszony we wniosku do Brukseli pn. „Festiwal zawodów – wybierz przyszłość-wybierz zawód”.

- W przedsięwzięciu tym uczestniczyć będą wszystkie nasze szkoły i placówki oświatowe, które przygotowały bogaty program dla gimnazjalistów oraz swoich uczniów. Działania te mają na celu promowanie kształcenia zawodowego i planowania własnej kariery, ale również promocję naszych szkół. Ważnym aspektem jest też integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych z gimnazjalistami oraz uczelniami wyższymi i pracodawcami – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W ramach Festiwalu, w szkołach i placówkach odbywać się będą między innymi:

1. drzwi otwarte,
  2. drzwi otwarte w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile,
  3. konkursy tematyczne,
  4. warsztaty dla gimnazjalistów,
  5. wycieczki zawodoznawcze,
  6. konferencja „Wybierz przyszłość – wybierz zawód” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile,
  7. spotkania z doradcą zawodowym,
  8. spotkania z absolwentami szkół,
  9. spotkania z przedstawicielami różnych firm i instytucji,
  10. wizyty w zakładach pracy.

Do skorzystania z ciekawej propozycji działań organizowanych w szkołach i placówkach zaproszeni zostali gimnazjaliści i ich rodzice, dyrektorzy gimnazjów oraz samorządy gminne, które są organami prowadzącymi gimnazja. Szczegółowy program „Festiwalu zawodów – wybierz przyszłość-wybierz zawód” znajduje się TU oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Warto zajrzeć również pod adresy:

http://zsp1.pila.pl/web/index.php/component/content/article/81-szkola/959-warsztaty-dla-gimnazjalistow oraz