Nestor wciąż w świetnej formie

Data: 22-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nestor wciąż w świetnej formie

Osiemdziesiąt lat liczy sobie Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy. Ten wyjątkowo zacny jubileusz hucznie świętowano w sobotę, 19 listopada. Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Podczas obchodów władze powiatu reprezentował przewodniczący rady i zarazem mieszkaniec gminy Łobżenica, Kazimierz Wasiak. – Życzymy powodzenia w kolejnych dekadach działań służących upiększaniu ziemi pilskiej – można było przeczytać na grawerowanym dyplomie, który w imieniu rady i zarządu powiatu Kazimierz Wasiak wręczył Robertowi Mrotkowi, prezesowi Ogrodu.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i hymn Polskiego Związku Działkowców. Goście zapoznali się z historią łobżenickich działek, a najbardziej zasłużeni właściciele otrzymali odznaczenia i dyplomy. Marian Praczyk, prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile, wręczył gospodarzom okolicznościowy ryngraf, po czym przekazał puchar i list gratulacyjny od Eugeniusza Kondrackiego, szefa Polskiego Związku Działkowców. Jednym z punktów kulminacyjnych obchodów było również odsłonięcie tablicy, wyrzeźbionej przez Andrzeja Kopydłowskiego, lokalnego artystę.

Wiele radości wprowadziły na scenę dzieci z Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej w Łobżenicy, które zaprezentowały barwny program, uświetniający obchody. Najmłodsi tańczyli w krajeńskich strojach ludowych, za to starsi przygotowali występ nawiązujący do ogrodnictwa. Przebojem stała się inscenizacja teatralna utworu „Rzepka” Juliana Tuwima. Nieco później talentem wokalnym zachwyciła obserwatorów Martyna Mozgała.

Działkowcom z Łobżenicy szczerze gratulujemy tak wspaniałego jubileuszu. Wszystkiego dobrego!