Kolejna szansa dla bezrobotnych i pracodawców! Nabór wniosków rozpoczęty.

Data: 17-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejna szansa dla bezrobotnych i pracodawców! Nabór wniosków rozpoczęty.

Jesteś osobą bezrobotną i chcesz rozpocząć działalność gospodarczą? Jesteś pracodawcą i szukasz pracownika? Skorzystaj z możliwości dofinansowania lub refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy jakie stwarza Powiatowy Urząd Pracy w Pile, który rozpoczął właśnie kolejny nabór wniosków.

- Zachęcam do korzystania że środków Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, zwłaszcza osoby młode, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Sam znam takie osoby, które na rozpoczęcie działalności otrzymywały środki z PUP i dziś doskonale sobie radzą. Urząd oferuje też wsparcie dla przedsiębiorców, m.in. poprzez refundację kosztów doposażenia stanowisk pracy i wiem, że cieszą się one sporym zainteresowaniem. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą się rozwijać zatrudniając przy tym osoby bezrobotne  – mówi starosta pilski Eligiusz Kamrowski.

DLA BEZROBOTNYCH

1. Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych do 30. roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 22 000 zł.
Termin składania wniosków do 23.11.2016r.
 UWAGA! Rozpatrywane będą wnioski kompletne i prawidłowo sporządzone.
Preferowane będą kobiety.
Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

2. Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20 000 zł.
Termin składania wniosków do 23 listopada 2016r.
UWAGA! Rozpatrywane będą wnioski kompletne i prawidłowo sporządzone. Warunkiem przyznania dofinansowania jest możliwość wsparcia wnioskodawcy wynikająca z ustalonego profilu pomocy i założeń Indywidualnego Planu Działania. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej: www.pila.praca.gov.pl.

DLA PRACODAWCÓW

1. Nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnych.

Maksymalna wysokość refundacji 20 000 zł na 1 stanowisko pracy.
Termin składania wniosków do 23 listopada 2016r.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (punkt informacyjny oraz pok. 1) oraz na stronie internetowej: www.pila.praca.gov.pl.