Awans mistrzowskiej Budowlanki

Data: 16-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Awans mistrzowskiej Budowlanki

Za nami kolejne prestiżowe zawody, firmowane przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile. Tym razem poznaliśmy mistrza powiatu w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół średnich.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, zorganizowanych w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, na to zaszczytne miano zasłużyły reprezentantki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile. W meczu finałowym zawodniczki z Budowlanki w stosunku 6:5 pokonały ambitną ekipę z I LO w Pile. Dzięki zwycięstwu, jeszcze w tym miesiącu młode szczypiornistki ze szkoły przy Kilińskiego wybiorą się do Wągrowca na etap rejonowy, obejmujący swoim zasięgiem całą północną Wielkopolskę. Warto dodać, że jedyną ekipą spoza Piły, która znalazła się w najlepszej szóstce poniedziałkowych zawodów, było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Uczestniczkom imprezy osobiście gratulował starosta Eligiusz Komarowski.

- Powiat Pilski od lat wydatnie wspiera działania Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego w zakresie organizacji zawodów dla naszej młodzieży. Bez wątpienia te przedsięwzięcia bardzo pozytywnie wpływają na wyrabianie tężyzny fizycznej i kształtowanie osobowości setek uczniów z ziemi pilskiej – podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski.

***

Klasyfikacja końcowa mistrzostw powiatu pilskiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt (Piła, 14 listopada 2016 roku):

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile
  2. I Liceum Ogólnokształcące w Pile
  3. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile
  5. Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku