Artystyczni emeryci

Data: 04-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Artystyczni emeryci

Ponad 800 osób uczestniczyło w Prezentacjach Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku. Prezentacje odbyły się w Pile już po raz siedemnasty. Ich organizatorem jest Zarząd Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W tym roku prezentowało się 381 członków związku z  6 powiatów. Na 21 stoiskach można było podziwiać wspaniale wykonane prace, w tym m.in.: hafciarskie, koronkarstwo, rzeźby, malarstwo czy metaloplastykę. Na scenie natomiast wystąpiło 12 zespołów wokalno-instrumentalnych i chórów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także punkt medyczny zorganizowany przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile gdzie była możliwość zbadana poziomu cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz sprawdzić wagę ciała.

Gośćmi Prezentacji byli samorządowcy z regionu pilskiego, w tym starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Roman Sobieszczyk.

- Nasi emeryci udowadniają, że niezależnie od wieku można realizować swoje pasje, być aktywnym i spełniać marzenia – mówi starosta Eligiusz Komarowski. – Wielu młodych ludzi może pozazdrość im energii i zaangażowania.

- Wielu z nich odkrywa swoje zdolności dopiero po zakończeniu pracy zawodowej, mając wtedy czas na ich doskonalenie – dodaje Roman Sobieszczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile. – Dziś mogliśmy podziwiać piękne efekty ich pracy.

W okręgu pilskim do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów należy ponad 2 600 osób.