Obradowali nt. bezpieczeństwa publicznego

Data: 04-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obradowali nt. bezpieczeństwa publicznego

4 listopada br. pod przewodnictwem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbyło się połączone posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Pilskiego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego.

W trakcie spotkania zapoznano się z informacjami o stanie bezpieczeństwa w III kwartale 2016 r. przedstawionymi przed komendanta powiatowego policji w Pile oraz komendanta powiatowego PSP w Pile. Zapoznano się także z działaniami kontrolnymi i profilaktycznymi dotyczącymi „problemu czadu” prowadzonymi przez pilskich strażaków.

Podkreślano m.in. konieczność działań profilaktycznych związanych z zatruciami czadem, mówiono też o obowiązkach właścicieli obiektów mieszkalnych związanych z przeglądami przewodów kominowych, a także o posiadaniu podręcznego sprzętu gaśniczego w prywatnych mieszkaniach i domach. W tej części spotkania zaprezentowano też film, wyprodukowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, prezentujący ogólnokrajową statystykę za 2015r. związaną z czadem i pożarami sadzy w kominach oraz inne wątki związane z zagrożeniami okresu grzewczego.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz przewodniczący Komisji Budżetu i Infrastruktury Rady Powiatu w Pile Krzysztof Pabich zwrócili uwagę na konieczność szerszej edukacji w zakresie profilaktyki zatruć czadem oraz przedstawili propozycje w tym zakresie.