Laureaci Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

Data: 04-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

- Życzę powodzenia. Sam fakt, że tu jesteście, to duży sukces. Przebrnęliście przez trudne eliminacje szkolne, a najlepsi z was wezmą udział w etapie subregionalnym, który odbędzie się 17 listopada, również w naszym Starostwie. Dziękuję nauczycielom za to, że tak dobrze dbają o waszą wiedzę. Bez obaw można was nazwać specjalistami – tymi słowami starosta Eligiusz Komarowski powitał uczestników XVI Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego.

Jak co roku, dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich pojawiły się w sali Sesyjnej, aby rozstrzygnąć między sobą, kto najbardziej zasłużył na udział w kolejnej rundzie ekologicznych zmagań. Każda z trzech grup liczyła około czterdziestu młodych ludzi, którzy musieli się zmierzyć z niełatwym testem. Najlepsze ósemki powalczą o triumf za dwa tygodnie, kiedy do pilskiego Starostwa dotrą również uczniowie z ościennych powiatów.

W etapie powiatowym na największe słowa uznania zasłużyli reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile, którzy zdominowali współzawodnictwo w gronie najmłodszych i gimnazjalistów. Ich osiągnięcia muszą budzić uznanie. Gratulujemy!

***

Laureaci XVI Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego (Piła, 3 listopada 2016 roku)

Szkoły podstawowe:
1. Wiktoria Fritza (Zespół Szkół nr 3 w Pile)
2. Jakub Kujawski (Zespół Szkół nr 3 w Pile)
3. Mikołaj Torochow (Szkoła Podstawowa w Falmierowie)
4. Jakub Torochow (Szkoła Podstawowa w Falmierowie)
5. Antonina Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Wyrzysku)
6. Nikola Sprenger (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile)
7. Karolina Gurda (Szkoła Podstawowa w Wysokiej)
8. Julia Żubryj (Zespół Szkół nr 3 w Pile)

Szkoły gimnazjalne: