Jubileuszowy Hubertus

Data: 02-11-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy Hubertus

Dzień Świętego Huberta to szczególna chwila dla osób związanych z myślistwem, ale również z leśnictwem i jeździectwem. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów było w naszym regionie 40-lecie Pilskiej Organizacji Łowieckiej. Obecnie jubilat zrzesza niemal 2800 członków.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile. Po jej zakończeniu przyszedł czas na okolicznościową akademię, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury. Jednym z mecenasów wyjątkowej gali oraz jubileuszowego wydawnictwa był Henryk Stokłosa, radny Rady Powiatu w Pile i zarazem wiceprezes Okręgowej Rady Łowieckiej.

Za jedno z podstawowych działań członkowie Rady i Zarządu Polskiego Związku Łowieckiego w Pile przyjęli informowanie mieszkańców o gospodarczym znaczeniu łowiectwa, a także popularyzowanie jego rekreacyjnych, kulturotwórczych i wychowawczych walorów. W tym celu Związek organizuje wiele imprez, a także szerzy współpracę ze szkołami. Dzięki zaangażowaniu licznego grona osób, społeczna świadomość, zwłaszcza w dziedzinie ochrony zwierzyny, rośnie w szybkim tempie.