Przypominamy o konkursach dla dzieci i młodzieży

Data: 28-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przypominamy o konkursach dla dzieci i młodzieży

Przypominamy, że 31 października mija termin zgłaszania gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie wiedzy „Profilaktyka chorób nowotworowych – zdrowy styl życia”. Uczniów szkół podstawowych zachęcamy natomiast do udziału w konkursie plastycznym „W życiu mam swój styl… Zdrowy styl życia”. Na prace czekamy do 3 listopada. Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie zdrowie.powiat.pila.pl.

Na laureatów konkursów czekają atrakcyjne nagrody. W konkursie wiedzy „Profilaktyka chorób nowotworowych – zdrowy styl życia” dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych mamy (dla każdej kategorii oddzielnie) trzy nagrody główne (torba sportowa, aparat cyfrowy, pendrive) oraz dziesięć wyróżnień (aparat cyfrowy). Natomiast w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „W życiu mam swój styl… Zdrowy styl życia” do rozdania jest 20 równorzędnych nagród w postaci pakietów złożonych z plecaka, zastawu artystycznego i zestawów naukowych.

Konkursy są częścią kampanii edukacyjnej „W zdrowym ciele zdrowy duch – odżywianie, relaks, ruch” realizowanej przez Powiat Pilski w ramach programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa. Wcześniej, w ramach kampanii. w szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Pilskiego zostały przeprowadzone warsztaty na temat zdrowego stylu życia. Uczestniczyło w nich blisko 900 uczniów. Każdy uczeń otrzymał też „Kompendium wiedzy o zdrowym stylu życia”, a szkoły i placówki zostaną wyposażone w zestawy plansz edukacyjnych na potrzeby pracowni dydaktycznych.

Uroczyste podsumowanie kampanii połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursów odbędzie się 18 listopada 2016r. o godz. 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.