PUP czeka na wnioski

Data: 27-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

PUP czeka na wnioski

Powiatowy Urząd Pracy w Pile zaprasza pracodawców do składania wniosków o organizację staży dla osób bezrobotnych. Osoby bezrobotne natomiast mogą składać wnioski o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej.

Dla pracodawców

1. Nabór wniosków o organizację 3-miesięcznych staży z deklaracją zatrudnienia na co najmniej 30 dni w ramach programu finansowanego z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla osób w wieku 30-50 lat.

Termin składania wniosków do 2 listopada 2016r.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (punkt informacyjny oraz pok. 1) oraz na stronie internetowej pila.praca.gov.pl.

2. Nabór wniosków o organizację 3-miesięcznych staży z deklaracją zatrudnienia na co najmniej 30 dni o organizację 3-miesięcznych staży z deklaracją zatrudnienia na co najmniej 30 dni w ramach programów finansowanych z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla osób po 50-tym roku życia oraz dla osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj.: długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, po 50. roku życia, korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia.

Termin składania wniosków do 4 listopada 2016r.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (Punkt informacyjny oraz pok. 1) oraz na stronie internetowej pila.praca.gov.pl.

3. Nabór wniosków w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego o organizację staży dla osób poniżej 30. roku życia:

•  6-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej  5 miesięcy,
  •  5-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej  4 miesiące,
  •  4-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej  3 miesiące,
  •  3-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 30 dni.

Termin składania wniosków do 2 listopada 2016r.
Preferowane będą: kobiety, osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (punkt informacyjny oraz pok. 1) i na stronie internetowej pila.praca.gov.pl.

Dla bezrobotnych

1. Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych poniżej 30. roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 22 000 zł. Termin składania wniosków do 4 listopada 2016r. Szczegóły naboru na stronie pila.praca.gov.pl.

Zapraszamy do składania wniosków!