Biegacze zdobyli gminę Szydłowo

Data: 25-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biegacze zdobyli gminę Szydłowo

Doprecyzujmy: biegacze i chodziarze, ponieważ w ramach sobotniej imprezy – II Trudnego Półmaratonu świętego Huberta w Starej Łubiance - odbył się również marsz nordic walking. A wszystko dzięki niezastąpionemu Stowarzyszeniu Biegaczy Gminy Szydłowo z  Grzegorzem Lewandowskim na czele. I dzięki sponsorom, wśród których znalazł się również Powiat Pilski.

Bieg na dystansie ponad 21 kilometrów ukończyło 178 zawodników. Kolejnych pięćdziesięciu wzięło udział w dwunastokilometrowym marszu. Dopisała pogoda, choć dał się we znaki delikatnie siąpiący deszcz, który uaktywnił się, gdy rywalizacja zaczęła wkraczać w decydującą fazę. – Przyjechałem ze Szczecina, ale nie żałuję. Wspaniale zorganizowana impreza, naprawdę warto tu być – taki głos nie był odosobniony. Zadowolonych pasjonatów sportu dało się znaleźć w Starej Łubiance znacznie więcej.

Po niemałym wysiłku nadszedł czas na obfity posiłek, a po nim na wręczenie trofeów oraz nagród specjalnych. Dla większości obecnych szczególną formą uhonorowania był medal. Niezwykły, bo tworzący całość wraz z dwoma wcześniejszymi, zdobytymi w kwietniu, podczas Biegu Papieskiego i w sierpniu, na Biegu Trzeźwości. Wszystkie trzy etapy złożyły się na drugą edycję Grand Prix Gminy Szydłowo, która w ten sposób przeszła do historii.

- Biegacze z gminy Szydłowo to wspaniali społecznicy, którzy dają przykład, jak organizować takie imprezy. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Jednocześnie zapraszam wszystkich na Bieg i Marsz Niepodległości w Pile, który zorganizujemy w świąteczny piątek, 11 listopada – informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zapisów na listopadową imprezę można dokonywać za pośrednictwem strony: www.inetsport.pl. Tam również znajdą Państwo szczegółowe wyniki sobotniej imprezy w Starej Łubiance.

Zwycięzcy Półmaratonu (21,1 km):

1. Mateusz Pałys (Piła)                                 1:19:59

2. Paweł Kopertowicz (Kaczory)                    1:20:30

3. Michał Kuster (Wysoka)                           1:21:50

1. Bernadeta Klawińska (Wałcz)                 1:35:32
  2. Ewelina Matuła (Brzoza)                        1:37:40
  3. Bożena Łuc (Szydłowo)                        1:45:39

Zwycięzcy Nordic Walking (12 km):

1. Roman Woroch (Poplewo)                    1:13:51
  2. Sebastian Rajewski (Piła)                       1:14:25