Dzień Edukacji w Osieku i Pile

Data: 14-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Edukacji w Osieku i Pile

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi przeżywali swoje święto we wszystkich polskich szkołach. Powiat pilski nie był pod tym względem wyjątkiem. Starosta Eligiusz Komarowski miał zaszczyt uczestniczyć w dwóch piątkowych uroczystościach. Pierwsza z nich odbyła się w Osieku nad Notecią, gdzie pracownicy i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowali połączone obchody z okazji Dnia Edukacji, a także święta swojego patrona. Główne uroczystości odbyły się w kościele p.w. świętego Józefa. List gratulacyjny z rąk szefa powiatu odebrała Iwona Schulz, dyrektor szkoły.

Podczas drugiego spotkania, nagrody w dziedzinie edukacji wręczył prezydent Piły Piotr Głowski. Uroczystość odbyła się w Sali Miejskiej InwestParku. - Słowa uznania kieruję pod adresem wszystkich osób zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez samorząd Miasta Piły – zarówno nauczycieli, jak i pracowników obsługi – powiedział podczas akademii starosta Eligiusz Komarowski, przekazując na ręce włodarza miasta okolicznościowe gratulacje, a na ręce przewodniczącej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pile, Ewy Czopek, bukiet kwiatów.

W poniedziałek będzie trzeba wrócić do codziennych praktyk, ale życzymy, żeby te październikowe, świąteczne przeżycia dawały energię Ludziom Oświaty przez długie miesiące!