Trzydziestu siedmiu prekursorów

Data: 13-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trzydziestu siedmiu prekursorów

Na razie jest ich tylu, ale wszystko wskazuje na to, że liczba słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łobżenicy sprawnie się powiększy. Uroczysta inauguracja działalności uczelni nastąpiła w poniedziałek, 10 października.

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością chór Magnificat z Górki Klasztornej pod dyrekcją Ewy Dmochewicz, natomiast okolicznościowy wykład wygłosił profesor Bronisław Mendlik z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, z którym studenci – seniorzy zamierzają regularnie współpracować. Prelekcja wykładowcy, nawiązująca do postaci wybitnego kompozytora, Wojciecha Kilara, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Indeks oznaczony numerem jeden otrzymała Hanna Król – Synoradzka, prezes UTW i jednocześnie dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy. W grupie zarządzającej stowarzyszeniem są również Barbara Dubiela, Barbara Stepa, Anna Tadych, Daniela Kamińska i Krystyna Klawińska. Słuchacze nie będą narzekać na nudę, bowiem organizatorzy planują szereg zajęć rekreacyjnych, sportowych, językowych, historycznych i filmowo – dyskusyjnych.

- Szczerze gratuluję pomysłu utworzenia Uniwersytetu i tak szybkiej realizacji przedsięwzięcia. Życzę rozwoju i wyłącznie szczęśliwych studentów – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który podczas inauguracji roku akademickiego reprezentował władze Powiatu.