„Nafta” bliżej TV ASTA

Data: 12-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Nafta” bliżej TV ASTA

Często na pytanie, kim chcą być w przyszłości, młodzi ludzie bez wahania informują: „dziennikarzem”. Wielu z nich wtedy jeszcze nie wie, z jakimi wyrzeczeniami wiąże się ta profesja i co trzeba umieć, aby w świecie mediów sprawnie się poruszać.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile ma tę przewagę, że dziennikarskie pragnienia młodych ludzi skanalizował już dość dawno. A dokładnie w 2007 roku, kiedy Katarzyna Włodkowska, nauczycielka języka polskiego, przedstawiła autorski program, dotyczący utworzenia klasy medialnej. Program zyskał powszechną aprobatę i z powodzeniem rozwija się do dziś. O sile przedsięwzięcia świadczą porozumienia, jakie pilska „Nafta” w ostatnim czasie podpisała. Pierwsze z nich, sfinalizowane w czerwcu tego roku, to oficjalne nawiązanie współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM), jednym z najlepszych w naszym kraju instytucie kształcącym dziennikarzy. Teraz przyszedł czas na konkretne wsparcie bliżej miejsca zamieszkania: z odsieczą przybyła Telewizja ASTA.

- Umowa z UAM gwarantuje nam dostęp do teorii na najwyższym poziomie, natomiast TV ASTA pomoże rozwijać dziennikarską pasję uczniów w praktyce – z satysfakcją informuje Tomasz Kowal, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. - To bardzo miłe, że pan Paweł Różycki, dyrektor programowy Telewizji, zauważył w naszej młodzieży spory potencjał i zechciał ją wesprzeć.

Warto podkreślić, że uczniowie klas medialnych z pilskiej „Nafty” praktykowali w TV ASTA już wcześniej. Część z nich znalazła tam zatrudnienie. Teraz powinno być jej jeszcze łatwiej. W ramach planowanej współpracy, uczniów czekają między innymi bogate w treści zajęcia warsztatowe, ćwiczenia z kamerą, próby montażu, konsultacje medialne i tworzenie własnych programów.

Oby takie formy współpracy pojawiały się w placówkach prowadzonych przez Powiat Pilski jak najczęściej. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile po raz kolejny dał przykład, jak skutecznie zainteresować uczniów nauką. Jestem pewien, że podpisana dziś umowa usatysfakcjonuje każdą ze stron i będzie dla nich wartością dodaną – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który parafował dokument wraz z Tomaszem Kowalem, wicedyrektorem ZS im. S. Staszica w Pile oraz Pawłem Kądzielą, prezesem zarządu TV ASTA Sp. z o.o..