Dziki do inwentaryzacji

Data: 11-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziki do inwentaryzacji

W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z występowaniem i rozprzestrzenianiem się na terenie Polski wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) Minister Środowiska podjął decyzję o inwentaryzacji dzików na terenie całej Polski. Na obszarze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile prowadzona ona będzie w dniach 22-28 października br.

Na potrzeby inwentaryzacji dzików w Polsce Ministerstwo Środowiska wyznaczy ok. 30 tys. leśników i myśliwych. Proces ten wspomogą Ministerstwo Rolnictwa oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Każde z nich wyznaczy ok. 1 tys. osób, które wesprą inwentaryzację.

- Wobec powagi zagrożenia związanego z chorobą ASF oraz wobec skali organizacyjnej związanej z przeprowadzeniem niniejszej inwentaryzacji liczymy na Państwa wyrozumiałość i możliwe wsparcie organizatorów i wykonawców – pisze w komunikacie dyrektor RDPL w Pile Ryszard Standio.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska choroba ASF się rozwija, a jedną z przyczyn tego stanu jest wzrost populacji dzika.

Zobacz film "Afrykański pomór świń - ochrona świń przed chorobą"