Wygrać zdrowie

Data: 10-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wygrać zdrowie

Hasło „Zrób test na HIV” przyświecało powiatowym obchodom Światowego Dnia AIDS, które w ubiegłym tygodniu podsumowano w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryce Emocji w Pile. Wydarzenie przygotował Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego pilskiego Starostwa wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną oraz Zespołem Szkół im. S. Staszica w Pile. To właśnie młodzież z „Nafty”, przy wsparciu Studia Tańca Beezone oraz Szkoły Tańca Art Of Minds w Pile, zaprezentowała interesujące przedstawienie pod nazwą „AIDS – fakty i fikcja”.

Podczas spotkania wręczono również nagrody laureatom Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Jak informowaliśmy wcześniej, zwyciężczynią Konkursu została Edyta Rajek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile. Uroczyste obchody, w których uczestniczyło niemal czterysta osób, zakończyła emisja filmu „Kto nigdy nie żył” w reżyserii Andrzeja Seweryna.