Targi Pracy nie tylko dla młodych

Data: 09-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Targi Pracy nie tylko dla młodych

To wydarzenie zainteresowało liczne grono osób poszukujących zatrudnienia. VI Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery odbyły się w piątek i sobotę, 7 i 8 października, w budynku InwestParku. Oprócz pracodawców, przez dwa dni chętnym doradzali reprezentanci uczelni wyższych, a także trenerzy personalni. Szczególną atrakcją była prezentacja przygotowana przez twórców gier POLYGON z Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej. Nie zabrakło również Powiatowego Urzędu Pracy w Pile oraz stoisk szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.

Piątek, 7 października, był dniem przeznaczonym na targi edukacyjne, zorganizowane pod nazwą „Wpadnij w sieć informatyki”. Głównymi adresatami tego wydarzenia była młodzież ucząca się i absolwenci szkół: - Doradcy zawodowi prowadzili indywidualne porady dla młodzieży szkolnej tak, aby przygotować ją do aktywnego podejścia do swojej kariery zawodowej. Świadczyliśmy porady z uwzględnieniem wywiadu oraz testów dotyczących predyspozycji, udzielaliśmy wskazówek istotnych przy wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Z kolei absolwentów zainteresowanych wejściem na rynek pracy wspieraliśmy w zakresie procesu poszukiwania zatrudnienia – informuje Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

Sobota to już targi pracy i kariery, którym przyświecało hasło: „Wkrocz do gry o karierę na IT”. To wydarzenie również wspomógł Powiatowy Urząd Pracy w Pile. Dostępna była informacja o aktualnych ofertach zatrudnienia i formach aktywizacji osób bezrobotnych. Odbiorcy targów mogli się też zaznajomić z ofertą staży i szkoleń zawodowych oraz z możliwością ubiegania się o środki finansowe na uruchomienie własnej firmy. Ponadto aktywnie działał punkt pisania CV.

- Te dwa dni były bardzo pomocne nie tylko dla młodzieży, ale również dla osób bardziej zaawansowanych wiekowo. Czasami wydaje nam się, że starsze pokolenie w staraniach o pracę znajduje się na straconej pozycji. Tymczasem liczne przykłady udowadniają, że wcale tak być nie musi. Są też projekty aktywizujące, którymi warto się zainteresować. O kilku z nich mówili na targach reprezentanci Powiatowego Urzędu Pracy. Aktualnie są to programy, które w pierwszej kolejności kierujemy do kobiet, osób długotrwale bezrobotnych i niepełnosprawnych. Zapraszam do korzystania z bogatego wachlarza usług PUP od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30 – kończy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.